KUCUK ADAM

Lilypie Fourth Birthday tickers

30 Ocak 2011 Pazar

CANIM BABAM DÖNDÜ


Hasret sonunda bitti ve yaklaşık 10 gün önce canım babam askerden döndü. Bizim için bu ayrılık zordu ama eminim onun için daha zor oldu. Herşeyin sonunda şimdi hepberaberiz yeniden.
Ben inanılmaz mutluyum. İstediğim zaman babamla oynayabilmek, dışarı çıkıp gezebilmek inanılmaz güzel birşey.
İlk birkaç gün tekrar gider diye uyumak istemedim ama anladım artık babam tekrar gitmeyecek hep bizimle.
Umarım bir daha böyle uzun ayrılıklar yaşamayız. En azından ben üniversiteye gidene kadar :)
Şimdilik gitmem lazım babam futbol oynamak için beni çağırıyor. Oleeeeyyyyyyyy.....Soğuk Kış Günlerinde Evde Ne Yapılır?

Malum artık kış mevsimindeyiz. Bolu'da yaşadığımı da göz önünde bulundurursak havanın burda ne kadar da soğuk olduğunu tahmin edebilirsiniz. Benim gibi bir saniye durmayan bir çocuğu da soğuk havalarda evde oyalamak oldukça zor. Ama bu konuda annemin yaratıcılığını takdir ediyorum. Nerdeyse hergün bana yeni bir oyun buluyor.
Bu seferki aktivetemiz parmak boyası. Ben zaten boyalarla resim yapmayı çok seviyorum. Ama bu bambaşka. 10 parmağımın hepsi boyaların içinde kağıtların üzerine istediğimi yapabiliyorum. Kaç sayfa kağıt harcadım bilmiyorum kendimi kaybetmişim sanırım.
Sadece ben değil tabii. Benimle beraber annem ve babamda parmak boyası yaptı. Ellerimiz , yüzümüz , saçlarımız her yerimiz boya oldu. Ama ne önemi var sonunda mis gibi bir banyo ile tüm boya lekelerinden kurtuldum.
Şimdi sanat eserlerimi odamın kapısında sergiliyorum gören herkes çok beğeniyor.
Anne duy sesimi!!!
Ben yine parmak boyası yapmak istiyorum.

HAYDİ KARDAN ADAM YAPALIM
Bu kış kar yağmadan kardan adam yapmayı başardım. Nasıl mı?Tübitak yayınlarına ait ''Meraklı Minik'' dergisi sayesinde. Meraklı minik harika bir dergi. Hazırlanma amacı benden büyük ablalar ve abiler için aslında ama içindeki çizimler öyle eğlenceli ki bende severek bakıyorum. Üstelik her sayısında içinden harika oyunlar çıkıyor. İşte bu sayının oyunu da gördüğünüz kardan adam.
Gece ben uyurken annem parçaları kesip hazırlamış. Kahvaltıdan sonra hemen oturduk başına.Kardan adamımı istediğim gibi giydirebiliyorum.
Annemin söylediğine göre gerçek kar yağdığında kardan adam yapmanın tadı bir başkaymış ama bu da keyifliydi çünkü hiç üşümedim.
Bu arada Minik Meraklı'nın yeni sayısını da merakla :) bekliyorum.

27 Ocak 2011 Perşembe

USTALIK BELGESİ Mİ ALSAM?Çok fazla söze gerek var mı bilmem. İnsan 7/24 oyun hamurlarıyla oynayınca ustalaşıyor. Harika bir buluş bu hamurlar hiç sıkılmadan oynuyorum. Her seferinde farklı şeyler çıkıyor ortaya. Yapmak kadar bozmakta güzel tabii :) :) . Dediğim gibi çok fazla şey yazmaya gerek yok fotoğraflar ve ne kadar eğlendiğim ortada.