KUCUK ADAM

Lilypie Fourth Birthday tickers

31 Mayıs 2010 Pazartesi

İLK BİSİKLETİMBunu yazmayı unuttuğuma inanamıyorum. Annemle migrosa alışverişe gittiğimizde gördüm bu bisikleti. Yarım saat başından ayrılamadım. Nerdeyse tüm markette çekerek gezdirdim çünkü henüz ayaklarım pedallara ermiyor. Gitme vakti geldiğinde onu bırakmak istemiyordum ama annemde yürüyerek geldiğimiz için onu taşıyamayacağımızı söylüyordu. Kalbimi markette bırakarak çıktım ordan. Annem bu arada babamı arayıp söylemiş olanları. Canım babam akşam eve geldiğinde kucağında bisikletim vardı.İşte o an beni görmeniz gerekirdi. Şimdi ayaklarımın pedallara ereceği günü iple çekiyorum. Dışarıda bisikletimle dolaşmak çok güzel olacak

28 Mayıs 2010 Cuma

Yaz Geldi Sandalet Zamanı


Sonunda Bolu'ya da yaz geldi. Çoğu evde olduğu gibi bizim evde de balkonlar sık sık yıkanmaya başladı. Benim gibi bir çok çocuğun vazgeçilmez yeridir balkonlar. Dışarı çıkılamayan sıcak saatlerde etrafta olup bitenler hep balkondan kontrol edilir. İşte böyle zamanlarda annemi kızdıran ıslak çorap sorununa bu sandaletlerle çözüm bulduk. Şimdilik evde alıştırma yapıyorum. Havalar iyice ısındığında bunlarla sokaklarda da koşmaya başlayacağım.

Bizim Parkın Flütçüsü
Gönül isterdiki müzik hayatım bir kuyruklu piyano ya da kemanla başlasın. Ama eldeki imkanlar ve yaşım gereği ilkokul çağında her çocuğun nefret ettiğini duyduğum flüt ile başlamak kısmet oldu. Daha ilk dakikalarda içimdeki yetenek ortaya çıktı. seslendirdiğim namelerle evdeki herkesi peşime takmayı başardım. Bu işi biraz daha ilertebilirsem. Mahalledeki tüm çocukları da peşime takıp parka götürebilirim. Böylece hep beraber oynayabiliriz. Çalışmalıyım , biraz daha çalışmalıyım.

EN İYİ PATATES KAFA BOLU PATATESİNDEN Mİ OLUR?

Babam bana bu harika patates kafayı aldı. Zaten annem bir çok organımı öğretmişti. Gözlerim , ellerim , ayaklarım derken şimdi bunları birde yeni oyuncağımda öğreniyorum. Birbirinden güzel ve komik parçaları var.Oynaması çok eğlenceli. Öğrenmesi de öyle. Yakında hepsini öğrenmiş olurum sanırım.Siz beni birde o zaman görün.

15 Mayıs 2010 Cumartesi

BAHÇE KEYFİ


Geçtiğimiz günlerde annemle büyükannemi ziyarete gittik. O gün sıcaklık 30 derece olunca günümüzün büyük kısmını bahçede geçirdik. Büyük annemin evinin arkasında çok geniş bir bahçe var. Orda toprakla ve böceklerle oynadım. Harika bir gündü. Teşekkürler büyükanne.

ÖRDEKLERİME YÜZME ÖĞRETİYORUM

Bu hafta havalar iyice ısınınca balkonda ördeklerime yüzme öğretmeye karar verdim. Annem onlar için uygun bir havuz hazırladı. Bende içini suyla doldurmaya yardım ettim. Yüzme önemli bir konu o yüzden hepsiyle tek tek ilgilendim. Ama ne kadar uğraştıysam ördeklerim hep yan yan yüzdü. Sonra düşününce aklıma geldi '' Ben yüzme bilmiyorum ki '' . Galiba ördeklerim o yüzden böyle yüzüyorlardı. Onlara söz verdim en kısa sürede önce kendim yüzme öğreneceğim sonra da onlara öğreteceğim.

10 Mayıs 2010 Pazartesi

ANNELER GÜNÜ GEZİSİ-2


Anneler günü gezimizin ilkinden bahsetmiştim. Yani Düzce'ye gittiğimizden. Dönüşte Koru Hotel'e uğradık. Burası babamın eski iş yeri. Babam eski iş arkadaşları ile görüştü biraz. Sonra dışarı çıktık. Bu otelin adını aldığı arka tarafında çok güzel bir korusu var. İçinde de hayvanlar. Birazda burda vakit geçirdik. Şansımıza bu kez yağmur yağmadı.
Harika bir gündü canım babam sayesinde. Annemde bende seni çok seviyoruz.

ANNELER GÜNÜ GEZİSİ-1
Anneler gününde babam bizi harika yerlere götürdü. O yerlerden ilki Düzce idi. Aslında o gün Akçakoca'ya gitme niyeti ile evden çıkmıştık. Ama hava kapalı olunca sadece Düzce'ye kadar gittik..Çok güzel bir yerde öğle yemeğimizi yedik.Önünde çitlerle çevrili yeşil bir alan vardı. Kendime birde arkadaş buldum. Adı Zeynep. Tüm vaktimi onunla çimlerde koşturarak geçirdim. Arada yemekte yedim tabi. Hemde çok lezettli bir köfte birde bol köpüklü ayran. Köpüğüne bayıldım. Havanın kapalı olduğunu söylemiştim tam yemeğimizi bitirmek üzereydik ki bardaktan boşanırcasına yağmur yağmaya başladı. Arada yavaşladı arada hızlandı. Yağmur yavaşladığında Zeyneple yine çimlerdeydik.
Yağmur diner dinmez hemen arabamıza attık kendimizi ve Düzce'den ayrıldık.

İYİKİ DOĞDUN BÜYÜKANNE

Ben ilk doğum günümden itibaren tüm sevdiklerimle birlikte kutlamaya başladım yeni yaşımı. Ama herkes benim kadar şanslı değil. Canım büyükannemde bu kişilerden biri. 86 yaşına gelmesine rağmen bir kez bile doğum gününü kutlamamış. Geçtiğimiz haftasonu ananem ve teyzemler ona süpriz yapıp anneler gününden bir gün önce doğum gününü kutlamışlar. Ne kadar da mutlu görünüyor di mi? Umarım bundan sonra daha bir çok pasta mumu üflersin büyükanne.

BİR TEK ANNEM OLSUN BANA BİRŞEY OLMAZ

Canım annem anneler günün kutlu olsun. Yanımda sen olunca bana hiç birşey olmaz.

9 Mayıs 2010 Pazar

Gölköy Keyfi
Geçenlerde annem ve babamla gölköyde pikniğe gittik. harika bir gündü. Her yer yemyeşildi ve hava çok güzeldi. Herşeyden güzeli ise bulduğum yeni arkadaşlardı. Hemen yanımızda oturuyorlardı. Üniversitede öğrenci 5 tane abla :) . Bisiklet kiralayıp gezerek Gölköy'e gelmişlerdi. Nerdeyse tüm günü onlarla oynayarak geçirdim. Annem ve babamda böylece biraz dinlenmiş oldu .