KUCUK ADAM

Lilypie Fourth Birthday tickers

28 Aralık 2009 Pazartesi

NOEL BABA İLE TANIŞTIM

Bu haftasonu Ankara'da noel baba ile tanıştım. Tüm istediklerimi söyledim ona. Oyuncaklardan önce annemin ve babamın yanımdan hiç ayrılmamasını istedim ama. Noel baba çocukları hiç kırmaz biliyorum. O yüzden içim rahat.
Şimdiden herkese iyi yıllar.
O gece uslu çocuk olursanız çok güzel hediyeler alabilirsiniz. :)

25 Aralık 2009 Cuma

KAAN BEBEK GELDİ

Bana bir arkadaş daha geldi annemin biricik arkadaşı Sinem teyze de doğum yaptı. Oğlu KAAN 40 gününü tamamladı bile. Umarım hemen büyür ve onunla oynayabilirim. Her ikisinin de sağlıklı olmasını diliyorum

14 Aralık 2009 Pazartesi

TURUNCU ÇORBA ( SEBZELİ PİRİNÇ ÇORBASI )

Bu çorbanın adı içindeki havuçtan geliyor. Tadı inanılmaz güzel. Benim favori çorbalarımdan biridir. Umarım sizde yediğinizde seversiniz. Hatta benim bugün menümde bu var. İşte tarifi:

Malzemeler:

1 küçük kabak
1 küçük havuç
1 küçük salçalık biber
1 yemek kaşığı pirinç
1 yemek kaşığı zeytinyağ
2 su bardağı sıcak su

Hazırlanışı :

Annem havuç ve kabağı rendenin ince tarafı ile rendeliyor. Biber daha önceden ananemin hazırlayıp buzluğa koyduğu közlenmiş kırmızı biberlerden ( işte asıl çorbayı lezzetli yapan bu bence ) . Tüm sebzeleri ve zeytinyağını tencereye koyup biraz kavuruyor. Sonra pirinç ve sıcak suyu ekleyip pişiriyor.

Pirinçler piştiğinde çorbam hazır. Artık dişerim olduğu için annem süzgeçten geçirmiyor. Zaten sebzeler rendelendiği için pişince yumuşacık oluyor. Yutmakta hiç zorlanmıyorum. Afiyet olsun.

Bana Özel Yemek Kitabı

Biliyorsunuz artık 10. ayıma girdim ve 6. ayımdan beri anneciğim bana özel yemekler yapıyor. Onu emmeye hala devam ediyorum ama daha fazla enerji kazanmak ve büyümek için başka şeyler yemeye de ihtiyacım var. İşte bu sebeble canım annem internetten ve etraftan topladığı tariflerle bana özel bir yemek kitabı oluşturdu. Tatlılarım , çorbalarım , et yemekleri , sebze yemekleri herşey var kitabımda. Bu tarifleri artık burdan beni takip edenlerle de paylaşmaya karar verdim. Belki bilmedikleri bir tarifle karşılaşırlar ve arkadaşlarıma yapmaya karar verirler. Şimdiden afiyet olsun.

10 Aralık 2009 Perşembe

Yaşasın Maydanozda Bende Varım

Daha önce duydunuz mu bilmiyorum internet aleminde Maydanoz diye bir site var. Bu site benim gibi onlarca blogu meraklılarına tanıtma işini üstlenmiş. İşte bende maydanozun sayfalarında yerimi aldım. Görünce çooooooooooooook mutlu oldum. Teşekkür ederim sevgili Maydanoz.

İŞTE ÇİRKİN BEN

Nihayet diş perisiyle olan anlaşmam bitti. Toplam 6 dişte işi bağladık. Karşınızda dişli çirkin ben.
İnsanın dişi olması harika birşeymiş. Gördüğüm herşeyi ısırıyorum. En çokta annemi ısırmak hoşuma gidiyor. Benim yüzünden yanakları hep kırmızı. Olsun annem değil mi acımaz onun canı.
Şimdilik diş işine ara vermiş bulunuyorum. Emekleme ve yürüme işlerine ağırlık verdim. Emekleme fotoğraflarımı da yakında eklerim. Bekleyin beni.

GECİKMİŞ BİR POST


Bayramdan önce Ankara'dan amcamlar gelmişti . Hep beraber Gölcüğe gitmiştik. Harika bir gündü. Hava güzeldi , manzara güzeldi. İşte o güne ait fotoğrafları daha yeni yüklüyorum. Biliyorsunuz bu arada diş çıkardım işlerimi biraz aksattım.