KUCUK ADAM

Lilypie Fourth Birthday tickers

24 Kasım 2009 Salı

Herkesin Yapacağı Birşeyler Olmalı

Bu ülke için henüz oy kullanmamış ya da askere gitmemiş olabilirim ama benimde yapabildiğim birşeyler var.Hayatımın ilk CUMHURİYET BAYRAMInda evde oturamazdım.Anne ve babamında benim gibi düşünüyor olması ne kadar güzeldi.O gece hep beraber fener alayına katıldık. Ben uyku saatim geldiği için uyuyarak devam ettim ama orda olmak yine de güzeldi.
Geciktiği için çok üzüldüğüm bir yazı daha. Ama yine benim hiçbir kabahatim yok.

18 Kasım 2009 Çarşamba

ŞİMDİ REKLAMLAR


Bu yazım doğrudan beni ilgilendirmiyor.Bu seferlik bir istisna yapıyorum ve benim dışımda bir konudan bahsedeceğim.
Canım annem ve teyzem ikisininde ilgi alanı olan konularla ilgili bir blog sayfası oluşturmuşlar. Kendi aralarında konuştukları şeyleri şimdi onları izleyecek kişilerle paylaşacaklarmış. Anneme şimdiden restimi çektim. Benim blogumu ihmal etmediği sürece herşeyi yapabilir. Diğer birçok şeyde olduğu gibi bu konuda da öncelik benim.
Belki ziyaret etmek ve destek olmak istersiniz. Adresleri burada. Beğeneceğinize eminim.

11 Kasım 2009 Çarşamba

GELECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM


Hergün etrafımdaki insanlar sağlıktan , çevreden, yok olan güzelliklerden bahsediyorlar. Peki ben büyüdüğümde eskiden var olan hayvanların bitkilerin kaç tanesini görebileceğim. Aslında hepsini ama fotoğraflardan. belkide babam elime bir fotoğraf verip ''bak oğlum ben çocukken bu hayvan vardı '' diyecek. Bir diğerinde '' bu annenin en sevdiği çiçekti ama artık yetişmiyor '' diye söyleyecek.

Peki bu duruma karşı hiç birşey yapılamaz mı? Şu halimde bile çok duyduğum bir söz var '' Devlet nerde neden hiçbirşey yapmıyor'' Sanırım bazı şeylerin değişmesi için insanın önce kendisinin harekete geçmesi lazım.

Bu anlamda annemle ben ilk adımı atıyoruz ve hayatımızdan plastik poşetleri çıkarıyoruz.Zaten annem bir süredir marketten aldıkları için poşet kullanmamaya başlamıştı.

İnternette dolaşırken bu konuyla ilgili çok güzel bir site bulmuş. Daha doğrusu beni takip eden

http://mugemmell.blogspot.com/ 'in bloğunda rastlamış bu siteye. Bende sizlerle paylaşmak istiyorum. Hepinizden biraz daha özen bekliyorum. Lütfen sizde çevrenizdekileri uyarın. Bana daha iyi bir gelecek bırakmak istiyorsanız dikkatli olun.
HAYATIMIZIN EN GÜZEL ZİYARETİ

Biraz gecikmiş bir yazı olacak ama olsun. Sonunda fotoğraflar geldi ve yayınlıyorum. Geçen bayramdan önce Silivriye gittiğimizde canımıniçi kankamı oğlumun şeker teyzesini iş yerinde ziyaret etme imkanı bulduk. Hepimiz için harika bir gündü.
Önceden planlanmadığı için hepimiz hazırlıksızdık. Fazla zamanımız yoktu. Birbirimize doyamadık hiç. Oğlum henüz 2,5 aylıktı Gülçin teyzesini ilk gördüğünde. Farklı şehirlerde olunca insan nasıl hasret kalıyor sevdiklerine.

Umarım oğlum hayatı boyunca sevdiklerini sık sık görme fırsatı bulur. Bu ziyaretin en kısa zamanda tekrarlanmasını diliyoruz.
Seni şimdiden özledik kankaaaaaaaaaaaaaa

7 Kasım 2009 Cumartesi

Bırak Peşimi Diş Perisi

Galiba bu diş perisi beni çok sevdi peşimi bırakmıyor. Geçtiğimiz ay 10 gün arayla 3 tane dişim çıktı. Annemde dalga geçiyor benimle oğlum 32sini birden çıkarmak zorunda değilsin diye. Sanki benim elimde. Vakitleri gelmiş durmuyorlar içerde. sen neler çektiğimi bir de bana sor. 1 aydır hiç birimiz doğru düzgün uyumadı ( abartmıyım şimdi ben gündüzleri mışıl mışıl uyuyorum. )
İki alt diş bir tane de üst diş olmak üzere şu anda 3 tane dişim var. Üstteki diğer dişimi de bayrama kadar çıkarıp bu işe biraz ara vermeyi düşünüyorum. Ondan sonra ne yapacağıma henüz karar vermedim.
Anlamsız olarak ba-ba ma-ma gibi sesler çıkarıyorum.Belki de dil eğitimime ağırlık veririm. Bakalım şu dişleri bir halledeyimde.

2 Kasım 2009 Pazartesi

İLK YARIŞMA DENEYİMİM


Bu benim ilk yarışma deneyimim. Sonucu ne olursa olsun değişik bir heyecan olacak hem benim hem annem için.
Beni seven herkesten oy bekliyorum.