KUCUK ADAM

Lilypie Fourth Birthday tickers

19 Ekim 2009 Pazartesi

YAŞASIN DİŞİM ÇIKTI

Her bulduğum sert şeyle damaklarımı kaşımamın yararını 13 ekim günü gördüm. İlk dişim çıktı. Az da olsa rahatladım. Hala damaklarımı kaşımaya devam ediyorum. Dişimin tamamının çıkması biraz daha zaman alacak.
Bu diş konusundan annem biraz korkuyordu. Çünkü bazı bebeklerin dişi çıkarken ateşi olurmuş ve çok huysuzlanırlarmış. Ben annemi hiç üzmedim. Hatta dişimin çıktığını yemek yedirirken babannem fark etti.
O gün herkes çok mutlu oldu. Bilseydim daha önceden diş çıkarırdım.
Sadece diş çıkarmakla işlerin bittiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Ben üstüme düşüne yapmıştım. Bundan sonrası anneme aitti.Hafta sonu bana diş buğdayı partisi yaptı. Herkes geldi çok güzel bir gündü.
Bebek ilk dişini çıkardığında diş buğdayı yapılırmış. Buğday bereketi simgelediği için dişleri eksiksiz tam olsun diye.Benimkini de babannem yaptı ellerine sağlık. Herkese ikram ettik.Tabii yanına başka şeylerde yapmıştı annem ben sadece bakmakla yetindim maalesef.

Allahtan babam beni düşündü de en azından pastanın tadına bakabildim.

Diş buğdayından sonra sıra meslek seçimindeydi. Adet bu ya önüme meslekleri temsilen bir çok şey koydular. Ben ilk önce hangisini seçersem ilerde mesleğim o olacakmış.

Tabii ben bunu hesap makinesi elime aldıktan sonra öğrendim. Annem hesap makinesini dedemin mesleği olan muhassebeciliği temsilen koymuş. Dedeme bir rakip mi geliyor yoksa?

Canım Annemle Birbirimizi Biz Böyle SeverizBu konuyla ilgili hiçbir şey yazmıyorum. Fotoğraflar yeter :)

Güneşli Bir Pazar Gününde Vespa Keyfi


Ben doğmadan önce annem ve babam her fırsatta Vespa motorları ile gezerlermiş. Hatta Abanta Mudurnaya bile gitmişler. İkisininde anlatırken gözlerinin içi parlıyor. Maalesef ben geldiğimden beri bu keyfi birlikte yaşamaktan mahrumlar. Çünkü beni uzun süre bırakamıyorlar.
Buna rağmen bu pazar havanında güzel olmasını fırsat bilip biraz keyif yaptılar vespa ile. Tabii bende yanlarındaydım.

Kelimelerle anlatmaya gerek yok. İşte fotoğraflar

10 Ekim 2009 Cumartesi

İLGİ ALANIMI DEĞİŞTİRDİM

Son ilgi alanım ata sporu güreşten sıkıldım . Herkesi yendiğim için kendime artık rakip bulamıyorum. Bende yeni hobiler edinmeye başladım. Şimdiki favorim kalecilik.
Her işte olduğu gibi bunda da çok iyi tüm topları yakalıyorum. Karşıma efsaneler gelip şut çekse gol yemem
Üzülmesin diye bir tek babamdan gol yiyorum. Ne de olsa üzerimde o kadar hakkı var :)

7 Ekim 2009 Çarşamba

SONBAHAR


İLK BAYRAMIM


Bu bayram benim içinde çok önemliydi çünkü bu benim ilk bayramım. Daha kimsenin elini öpemedim. Onun yerine herkes beni öptü. Şeker verende olmadı. Zaten bana henüz şeker yasakmış. Büyümeyi bekliycem galiba bunun için. Birçok adeti yerine getiremesemde benim için bayram güzeldi. En önemlisi de değişikti :)

Bayramda herşey çok güzeldi ama iki şeyi unutmuşuz. Biri Bolu'da fotoğraf çekmeyi diğeride canım annem ve babamla bayram fotoğrafı çektirmeyi. Bir dahaki bayramda bunlar aklımda olsun.