KUCUK ADAM

Lilypie Fourth Birthday tickers

22 Temmuz 2009 Çarşamba

PAZAR GÜNÜ EKMEĞE BEN GİDERİM

Bizim evde pazar kahvaltısı için ekmeği hep ben alırım. Bu sefer babamıda götürdüm yanımda. Artık bu görevi yerine getirebileceğini düşünüyorum. Önce ona yolu öğretmeliydim sonra da bakkal amcayla tanıştırmalı. İlk seferde daha babam çok başarılıydı. Ekmeğin en tazesini seçmeyi başardı. Seninle gurur duyuyorum babacığım.

LEZZETLİ ARKADAŞIM KAMURAN

Canım annemin balıktan sonra bana aldığı yeni oyuncağım bir kuklaydı. Boluda olduğumuz için anneciğim kuklanın aşçı olanını seçmişti. Buraya kadar herşey normal. Asıl ilginç olan babamın bu kuklaya KAMURAN ismini vermesiydi. İlk duyduğumda garip geldiğini inkar edemem ama zamanla alıştım. Zaten benim için kuklamın ismi değil tadı önemliydi. Her ne kadar '' annem aşçıların yaptıkları yenir oğlum kendileri değil '' desede bence KAMURAN çok lezzetli.

20 Temmuz 2009 Pazartesi

CANIM DEDEM

Babannemle dedem bu hafta tatile gitti onların yerine ananem geldi bana bakmaya. Tabii onunla beraber dedem ve teyzemde. Maayıs ayındaki Silivri ziyaretimden beri görmemişlerdi beni. Ne kadar büyüdüğüme inanamadı dedem.
14 Temmuz 2009 Salı

Olmazsa Olmaz

Delikanlılığın kitabına en az bir sayfa yazmış her Türk erkeğinin hayatının bir döneminde fanilalı günleri olmuştur. İşte bende şimdi bu dönemdeyim. Tabii bunda delikanlılıktan çok küresel ısınmanın payı var. Bu aralar Bolu'da bile havalar çok sıcak.
Umarım bu sıcaklar çabuk biter. yoksa annemin işten gelmesini beklemek benim için daha zor olmaya başlayacak :)

Babacığımla Koltuk Keyfi

Erkek erkeğe koltuğa yayılmanın tadı da bir başka oluyor. Aman annem görmesin. Evi dağıttığımız için ikimize de çok kızıyor.


2 Temmuz 2009 Perşembe

Minik Balığın Yeni Balığı

Benim canım annem tam bir deniz tutkunudur. Onun için Bolu'da yaşamanın en zor tarafı bu. Bir süre denizi görmezse yosun kokusunu bile özledim diye iç geçirmeye başlar. Ona burada deniz hasretini bastıracak birşey gerekiyordu. O da benim. Tamam deniz gibi değilim ama bende bir balık burcuyum. Biricik annem beni hep minik balığım diye seviyor. Bana denize gidince yapacaklarımızı anlatıyor. Şimdilik denizden korkup korkmayacağımı bilmiyorum ama annemin anlattığı gibiyse bende denize tutkun olabilirim.


Anneciğim minik balığının da bir balığı olmasını istemiş. Bana bu komik balığı almış. İlk gördüğümde korktum biraz. Çünkü bu tavanda asılı ve ne zaman bıraksam ordan oraya zıplıyor. Ama oynadıkça sevdim bir de ağzıma yaklaştırıp tadına bakabilsem daha güzel olacak. Bu aralar bunun için uğraşıyorum iyiki annem farkında değil.

Annem bunun gibi daha birçok balığın denizde yaşadığını söyledi. Anladığım kadarıyla deniz çok büyük bir banyo küveti. Ben banyo yaparken bazen su yutuyorum ve çok korkuyorum. Balıklarda su yutunca korkuyorlar mıdır?Beni annemin tuttuğu gibi onlarıda anneleri koruyor mu yoksa?

Yeni balığıma onlarla ilgili bir sürü şey soruyorum. Ama henüz bana bir cevap vermedi. Aslında daha hiç sesinin çıktığını da duymadım . Galiba balıklar başka bir dil konuşuyor. Büyüdüğümde bu dili öğrenmeliyim.

1 Temmuz 2009 Çarşamba

Uyumama Yardım Eden Müzikler

Her bebek gibi bende gündüz uyumakta sıkıntı çekebiliyorum ve bunun için müzikten yardım alıyorum. Burdan tüm annelere haber vermiş olayım. Müzik her bebek için rahatlama kaynağıdır. Ama bize uygun olanlar seçilirse.

Benim dinlediklerimden bir tanesi ünlü piyanist Burçin Büke'nin benim gibi bebekler için hazırladığı Haydn eserlerinden oluşan cdsi. Diğeri ise dinleyen herkesi mest eden ney.
Tabii bu saydıklarım ninnilerin dışında dinlediklerim. Annemin ve babamın benim için hazırladığı mp3 listesi sayesinde odamda her uyku saatimde müzik yayını var. Buna o kadar alıştım ki. Artık uykuya dalmakta hiç zorlanmıyorum.